Dekoratif Duvar Kaplaması

Dekoratif Duvar Kaplaması

Oldukça kaliteli ve gerçekçi çeşitlerini bulabileceğiniz dekoratif duvar kaplaması evinizin tarzını destekleyecek ve evinizin sıkıcı ve boş gelen noktalarını hareketli ve ilgi çekici bir hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Dekoratif duvar kaplaması çeşitlerini pek çok şekilde değerlendirmeniz mümkünüdür. İsterseniz TV ünitelerinizin arka duvarını güzelleştirmekte isterseniz yemek odanızın bir duvarını hareketlendirmekte kullanabilirsiniz.

Sadece bir şekilde kullanabileceğiniz gibi üzerine raflar ya da ışıklandırma sistemleri ekleyebilirsiniz. Özellikle 3D dekoratif duvar kaplaması modellerinin detaylarını renkli ışıklarla vurgulamak oldukça hoş bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Genelde insanlar taş modeller ile elektrikli şömineleri birleştirmeyi oldukça sevmektedir.

Bütün bu bilgiler doğrultusunda son zamanlarda dekoratif duvar kaplamalarına olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Tam da bu noktada dekoratif duvar kaplamalarının pratik bir şekilde uygulandığını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Dekoratif Duvar Kaplaması Nasıl Uygulanır?

Birçok farklı çeşidi olan dekoratif duvar kaplaması çeşitlerinin uygulamasını aşağıdaki gibi kısa sürelerde yapabilirsiniz.

  • Öncelikle duvarınızı temizlemekle işe başlamalısınız. Temiz bir duvara yapışkan sürdüğünüzde seçtiğiniz duvar paneli çok daha iyi tutunacaktır.
  • Bazı dekoratif duvar kaplaması çeşitlerinde desenlerin uyuşmaması durumu yaşanabilmektedir. Bu nedenle işleme başlamadan önce nasıl kesmeniz gerektiğini hesaplamanızı öneririz.
  • Seçeceğiniz yapıştırıcı da oldukça önemlidir. Silikon, mastik ya da seramik yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Eğer panelleri yapıştırmak için özel ürünleri kullanırsanız çok daha uzun süreler kullanmanız mümkün olur.
  • Eğer dekoratif duvar kaplaması uygulama noktasında sizi zorluyorsa bu noktada ustalardan yardım alabilirsiniz.

Günümüz koşullarında dekoratif duvar kaplaması almayı istediğiniz zaman mutlaka fiyat araştırması yapmalısınız!

Dekoratif Duvar Kaplaması Panelleri Fiyatları

Çevre ve insan sağlığına uygun olan dekoratif duvar kaplaması panelleri oldukça uygun fiyatlı olmalarıyla öne çıkmaktadır. Bunun yanında ürün çeşitliliğinin de fazla olması insanların evlerini süslemekte bu dekoratif duvar kaplaması çeşitlerini ilk sıralarda seçmesinde büyük rol oynamaktadır.

Eğer eviniz için sade ya da kendiniz boyayabileceğiniz dekoratif duvar kaplaması panelleri seçerseniz ucuz fiyatlara evinizi dekore etme şansı bulabilirsiniz. Eğer siz kaplamada kullanacağınız panellerin ses ve ısı yalıtımına da katkısı olmasını isterseniz bu noktada maliyetler artacaktır.