Duvar Paneli Ahşap

Duvar Paneli Ahşap

Strafor paneller ülkemizde ısı ve ses yalıtımı için büyük öneme sahip duruma gelmiştir. Çeşitli renk ve dekorları olan bu paneller arasında en çok duvar paneli ahşap modeli tercih edilmektedir.

Üç boyutlu modelleri ile duvarınızda estetik bir görüntü sağlayıp ev ya da ofisiniz için hoş bir ortam sunacaktır. Duvar paneli ahşap, taş, mermer, tuğla olmak üzere birçok modele sahiptir. Odanın tüm duvarları ya da bir duvarı bu şekilde tasarlanabilmektedir.

Aslında bu panellerin esas amacı, ses ve ısı yalıtımını yaşanılacak ortama sağlamaktır. Strafor adı verilen bu paneller; yazın serin tutmaya, kışın ise sıcak tutmaya fayda sağlamaktadır. Kapalı gözenekli yapısı sayesinde, havadaki tanecikleri içeride kalmaya mecbur tutup ortam ısı dengesini ayarlamaktadır.

Duvar paneli ahşap modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda duvar panellerinin çok daha kaliteli bir şekilde üretildikleri de bilinmektedir. Dolayısıyla duvar paneli ahşap modellerinden almak istediğimiz zaman karşımıza alternatif seçenekler de çıkmaktadır.

Strafor Kullanım Alanları

Strafor kullanımları 2020 senesi ile ülkemizde ciddi oranda artış göstermiştir. Özellikle duvar paneli ahşap modeli en çok satan straforlar arasında yer almaktadır. Bazı apartmanlarda ısı yalıtımı amaçlı kullanılırken, bazılarında duvar paneli ahşap ses yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır.

Apartman içi ve dışından gelecek yoğun sesleri kırmak ve gürültüsüz bir ortam sağlamak amaçlı tercih edilmektedir. Köpüksü yapısı ile daha estetik durması için duvar paneli ahşap modeli gibi çok sayıda Farklı çeşitle sahiptir.

Ahşap Panel Fiyatları

Fiyatlar tüm firmalarda değişiklik göstermektedir. Kalite sınıfları ve görüntüleri ile çoğu firma Farklı fiyat hizmeti sunmaktadır. Duvar paneli ahşap strafor ürünlerine internetten de sahip olabilirsiniz. Duvar paneli ahşap fiyatları internette de değişiklik gösterebilmektedir. Dilerseniz yapışkanlı dokusu ile kolaylıkla duvarınıza kendiniz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Duvar paneli ahşap fiyatları neye göre belirlenir? İşte panel fiyatlarına etki eden başlıca özellikler;

 • Renk, desen ve modelleri
 • Ebat ve ölçüler
 • Metresi
 • Yapışkanlı ya da yapışkansız olması
 • Kalite farkları

Duvar Paneli Ahşap Nedir?

Ev, ofis, lokanta gibi yerlerin duvarlarına dekorasyon veya yalıtım amaçlı takılan duvar paneli ahşap malzemeden üretildiği gibi pek çok farklı malzemeden de üretilir. Duvar paneli duvarlara ısı veya ışık yalıtımı yapmak için veya dekor amaçlı takılmaktadır. Duvar paneli ahşap materyallerden üretilmesiyle de dikkat çekicidir. Bu noktada duvar panellerinin her zaman geniş kapsamlı bir ortamda kullanılan bir malzeme olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ahşabın görüntüsü, dokusu ve ortama kattığı ambiyanstan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca sağlam ve kullanışlı olmasından dolayı da beğenilen duvar paneli ahşap, evlerde, çalışma ofislerde ve çeşitli iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle son zamanlarda duvar panellerinin yoğun bir düzeyde talep gördüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Duvar paneli ahşap malzemeden üretildiğinde üst düzeyde bir estetik görsellik de karşımıza çıkmaktadır.

Kaliteli Duvar Paneli Ahşap

Ahşabın dokusu, görüntüsü ve kalitesi pek çok insan tarafından beğenilmektedir. Bu özelliklerden dolayı çoğu insan duvar paneli ahşap olanını tercih etmektedir.

 • Duvar paneli ahşap kir ve leke göstermez.
 • Ses, ısı ve ışığı yalıtır.
 • Bulunduğu ortama farklı bir ambiyans katar.
 • Kolaylıkla temizlenebilen duvar paneli ahşap, oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür.
 • Darbelere karşı dayanıklı olan duvar paneli ahşap, uzun süre kullanılabilir.
 • Duvarlara pratik bir şekilde monte edilebilir.

Tüm bu özellikler ahşap malzemeden üretilen duvar panellerini ilgi çekici kılar. Sadece evde veya ofiste değil, kafe veya restoranlarda da duvar paneli ahşap kullanılmaktadır. Sesi ve ısıyı yalıtmasından dolayı kalabalık ortamlar için tercih edilen bir ürün olan duvar paneli ahşap, oldukça kullanışlıdır. Böylece söz konusu malzemenin üst düzeyde bir kullanım özelliğine sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Uygun Fiyatlı Duvar Paneli Ahşap

Pek çok ortamın duvarlarında kullanılan duvar paneli ahşap, yapısı ve sağlamlığıyla oldukça beğenilmektedir. Ahşabın pek çok rengi, modeli arasından monte edilecek ortama göre uygun olanı seçilebilir. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan duvar paneli ahşap, uygun fiyatlıdır. Ürünün rengine, modeline ve ebadına göre fiyat aralığı değişebilmektedir. 50x70 veya 100x50 gibi çeşitli ebatlarda yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız duvara göre ebat değişikliği olabilir.

Duvar paneli ahşap yaptırmak için çeşitli yerlerden fiyat araştırması yapabilirsiniz.