Duvar Paneli Çeşitleri

Duvar Paneli Çeşitleri

Duvar paneli çeşitleri nelerdir? Son yıllarda oldukça popüler olmasından dolayı günümüzde çok sayıda duvar paneli çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak duvar paneli çeşitleri şu şekildedir.

  • Beton kaplama
  • Ateş taşı
  • Üç boyutlu
  • Tuğla
  • Doğal taş görünümlü
  • Renkli
  • Mermer desenli

Öte yandan bir de ahşap desenli duvar paneli çeşitleri bulunmaktadır. Bu modellerin tamamı aynı özelliklere sahip olup hepsinde ses ve ısı yalıtımı bulunaktadır. Ayrıca sadece iç cephe için değil dış cephe içinde kullanıma uygundur. Her modelin fiyatları ise birbirinden farklı olmaktadır. En pahalı olanı ise beton kaplamadır. Öte yandan diğer modeller köpük kaplama olup fiyatları beton kaplamaya göre oldukça uygun olmaktadır.

En Sevilen Duvar Paneli Çeşitleri

Günümüzde bazı modellere duyulan talep daha fazla olup genel olarak en sevilen duvar paneli çeşitleri üç boyutlu ve tuğla kaplama modelleridir. Özellikle salon ve şömine çevresine tuğla modeller tercih edilmektedir. Duvar panelleri B1 sınıfı malzeme olduğundan dolayı yanıcı veya alev taşıyıcı özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığı şömine tasarımda kullanıla bilinmektedir.

Öte yandan üç boyutlu duvar panelleri ise daha çok balkon ve çocuk odalarında tercih edilmektedir. Öte yandan doğal taş görünümüne sahip duvar panelleri önceleri çok tercih edilmese de günümüzde yavaş yavaş kullanımı artan ürünler arasında yer almaktadır. Burada duvar paneli çeşitlerine yönelik olarak kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmek her zaman önerilmektedir.

Dış Cephe Duvar Paneli Çeşitleri

Dış mekân için en çok tercih edilen duvar paneli çeşitleri ise mermer desenli ve ahşap desenli kaplamalardır. Öte yandan yalı desenli duvar paneli çeşitleri de tercih edile bilinmektedir. Bu malzemeler güneş ışınları nedeniyle renk değişimi göstermeyen malzemeler olduğundan dolayı dış cephe için oldukça ideal ürünlerdir.

Öte yandan darbe emme özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikle nedeniyle son yıllarda dış cephelerde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bütün bu bilgiler ışığında duvar paneli çeşitleri son derece kapsamlı ürünlerden oluşmaktadır.