Duvar Panelleri Dış Cephe

Duvar Panelleri Dış Cephe

Ses ve ısı yalıtımı için önemli olan duvar panelleri dış cephe kullanımı yaygınlık kazanmış durumdadır. İşlevinin yanı sıra şık bir duruşa sahip olması dekorasyon alanındaki kişilerin ilgisini çekmektedir.

İç mekanda kullanılan duvar panelleri dış cephe için olanlardan bazı özellikler bakımından ayrılıyor. Dışarıda kullanılacak ürünlerin dış etkenlere karşı daha dirençli olması istenir. Böylece duvar panellerinin çok daha üst düzeyde hizmet sunması mümkün hale gelecektir.

Farklı renk ve desenlerde imal edilebilen duvar panelleri dış cephe için kullanılacaksa daha kalın ve dayanıklı olmalıdır. Hastaneler, okullar, lokantalar, kafeler, konutlar ve iş yerleri gibi pek çok alanda bu ürünleri kullanmak mümkündür.

Hammaddesi nedeniyle ıslak zeminli bölgelerde kullanılabilir. Banyo ve tuvalet gibi alanlarda olduğu gibi duvar panelleri dış cephe kullanımı yaygındır. Yağmur ve kar gibi doğa olaylarına direnç gösterir.

Duvar Panelleri Dış Cephe Hakkında

Günümüzde sık olarak duvar panelleri dış cephe seçeneklerini görmek mümkündür. Çok fazla tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Hem şık hem de sağlam olmaları bu nedenlerin başında yer alır. Renk seçenekleri çok fazladır. Genellikle tuğla çeşitleri kullanılmaktadır. Özellikle villa gibi müstakil evler sıkça görülür.

Otantik bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bu nedenle duvar panelleri dış cephe ürünlerinin dekorasyonda önemi büyüktür. Özellikle son zamanlarda duvar panellerinin üst düzeyde bir kullanım özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla duvar panelleri dış cephe kaplamaklarında her zaman üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilmektedir.

Duvar Panellerinin Özellikleri

Estek, kuvvetli ve kaliteli kaplama ürünleri olan duvar panelleri dış cephe için de idealdir. Mimariyi güzelleştiren unsurlardandır. Öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Kolay kurulumu vardır.
 • Farklı zevklere hitap eden görünüşlere sahiptir.
 • Renk seçenekleri fazladır.
 • Sert polistrenden imal edilmiştir.
 • İhtiyaca göre ölçüler değişebilmektedir.

Duvar panelleri gündeme geldiği zaman karşımıza ileri teknolojilerle desteklenen yeni nesil yapı malzemeleri çıkmaktadır. Bundan dolayı söz konusu ürünlerin son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi gördüğünü ifade etmek mümkün olmaktadır.

Son zamanlarda trend olan duvar panelleri dış cephe ürünleri birçok etmene karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sebep ile çok kullanışlıdır. Muhteşem görüntülerinin yanı sıra özel teknik özelliklere de sahiptir. Aşağıda duvar panelleri dış cephe özelliklerinde etkili olan bu etmenler madde madde şeklinde açıklanmıştır.

 • Sıcaklık
 • Yağmur, kar, dolu gibi hava olayları
 • Nem
 • Darbe

Duvar panelleri dış cephe ürünleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olmasından dolayı çok kullanışlıdır. Dolayısıyla dekorasyon kadar inşaat alanında da duvar panelleri dış cephe gözde ürünler arasında bulunmaktadır. Bulundukları yapılara otantik bir hava katar. Böylece söz konusu ürünlerin her zaman üst düzeyde bir performansı ortaya koymak noktasında son derece başarılı olduklarını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Duvar Panelleri Dış Cephe Tasarımları

Model olarak hayli geniş bir çeşitliliğe sahip olduğu için duvar panelleri dış cephe dekorasyonunda önemli bir yer tutar. En çok tercih edilen modeller arasında tuğla ve taş görünümlüler gelmektedir. Kullanılacak alana uygunluk şık bir görünümde etkili olan en önemli unsurdur. Duvar panelleri dış cephe için kullanılacaksa zamanla yıpranmalarını en aza indirecek bazı önlemler alınmalıdır.

Hafif olması önemli özelliklerindendir. Bu nedenle duvar panelleri dış cephe uygulamalarında kolaylık sağlamaktadır. Sert bir yapıda olduğu için hafif olsa da oldukça dayanıklıdır. Akrilik malzemenin kullanılması yüzeyin dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olur. Duvar panelleri dış cephe söz konusu olduğu zaman mevsim koşullarını dikkate almak gerekiyor.

Duvar Panelleri Dış Cephe Ücretleri

Piyasada sürekli gelen zamlardan dolayı hiçbir malzeme ya da hizmet için net ücret bilgisi vermek imkansızdır. Bu yüzden duvar panelleri dış cephe ücretleri de değişiklik gösterir. Bunun nedeni birçok unsurun etkili olmasıdır. Aşağıda bu unsurlar belirtilmiştir.

 • Metrekare
 • Barındırdıkları özellikler
 • Malzemenin kalitesi

Kullanılacak metrekare ile duvar panelleri dış cephe fiyat arasında doğru orantı vardır. Dolayısıyla en etkili unsurdur. Malzemenin kalitesine çok önem verilmesi gerekir. Aksi takdirde sorun yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden ürün ve firma seçimi yaparken özen gösterilmelidir. Ortalamanın altında ücret teklifi veren yerlere itibar edilmemelidir. Çünkü büyük ihtimalle kalitesiz malzemelerden üretilen duvar panelleri dış cephe modelleridir.