Renkli Strafor Duvar Paneli

Renkli Strafor Duvar Paneli

Renkli strafor duvar paneli ev içi dekorasyonlarda sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Klasik düz renk strafor paneller olduğu gibi tek bir panelde farklı renkler barındıran strafor panelleri de vardır.

Genellikle tuğla desenli modellerde tercih edilen renkli strafor duvar paneli modern görünüşü ile ortama farklı bir hava katar. Oturma odasından çocuk odasına kadar farklı alanlarda uygulanmaya uygundur.

Ev duvarları beyaz ağırlıklı olan bir evde tek bir duvarı renkli strafor duvar paneli ile kaplarsanız hem farklı hem de göze hitap eden bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Isı ve ses yalıtımı yapan strafor paneller ev içi ısıyı dengeler ve ortam sıcaklığını koruduğundan bu faturalarınıza da olumlu yönde etkiler.

Renkli Strafor Fiyatları

Renkli strafor duvar paneli uygulama alanı ve hangi modeli tercih ettiğinize göre fiyatları değişkenlik gösterebilir. Gerçek duvar örme işlemine göre oldukça uygun fiyatlardır.

Özel yapıştırıcı ile uygulandığından tadilat gerekmez ve uygulanışı pratiktir. Renkli strafor duvar paneli özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

·Isı ve ses yalıtımlıdır.

·Temiz olmak kaydıyla her zemine uygulanabilir.

·Su geçirmezdir.

·Darbelere karşı dayanıklıdır.

·İzolasyon özelliği zamanla azalış göstermez.

·İsteğe göre boyanabilir.

Birçok farklı model ve renk çeşidine sahip olan renkli strafor duvar paneli su geçirmez olduğu için mutfak ve banyoda da kullanılabilir.

Binaların iç ve dış cephelerinde de strafor paneller oldukça fazla kullanılan ürünlerdir.

Renkli Strafor Duvar Kaplama

Uygulanışı oldukça pratik olan renkli strafor duvar paneli kalınlığı 2cm standart boyutundadır. Tek bir panelin ölçüsü alana göre 100x50 ya da 120x50 olabilir. Paneller isteğe göre yan yana ya da alt alta sıralanabilirler.

Bir panelin ağırlığı yaklaşık 300 gramdır. Panellerin ham maddesi strafordur. Beton harcı ile şekil verilip kurutulduktan sonra renk verilir. Renkli strafor duvar paneli hoş görüntüsü ile olumlu dönüşler alan ürünlerden biridir.

Evden başka ofis, okul, kafe, hastane ve pek çok başka alanda da strafor panel uygulaması yapılabilir.