Strafor Doğal Taş

Strafor Doğal Taş

Kullanım alanlarına ayrı bir hava katmak için en çok tercih edilen yapı malzemeleri strafor doğal taş ürünleridir.  Görünümleri doğal taş ile neredeyse ayını olup temas halinde ki hissi de taşa oldukça yakındır. Strafor doğal taş ürünlerinin genel olarak özellikleri şu şekildedir:

  • Sert bir yapıya sahip oldukça dayanıklıdır.
  • İç ve dış boyalar ile kolaylıkla boyanabilir.
  • Kurulu oldukça kolaydır.
  • B1 tipi alev yürütmez özelliğine sahiptir.
  • 30 DNS özellikli tabanlığa sahiptir.
  • Herhangi bir şekilde bakteri oluşumuna neden olmaz.
  • Küflenme veya yosunlaşma olmaz.
  • Isı ve ses yalıtım özelliği gösterir.

Ayrıca strafor doğal taş nem ve suya karşı dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde strafor doğal taşlarının geniş bir alanda kullanıldıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada strafor doğal taşların yeni nesil üretim teknolojileriyle ön plana çıkan en temel yapı malzemeleri arasında yer aldıklarını ifade edebiliriz.

Strafor Doğal Taş Nasıl Kullanılmalı?

Banyolar ve tuvaletler dışında strafor doğal taş her duvarda kullanılabilir. Banyolarda kullanılmamasının sebebi ise su baharlarının bu ürüne zarar vermesidir. Zamanla su baharı montajı yapılmış ürünlerde düşmeler meydana getirebilmektedir. Öte yandan strafor doğal taş tezgâh aralarında kullanım için de uygun değildir.

Ürünün montajları bireysel olarak yapılabilmektedir. Şeffaf silikon veya kalenim yapıştırıcı kullanarak kolaylıkla yapıştırılabilir. Öte yandan temizlik sırasında sadece ıslak bez kullanılması gerekmektedir. Deterjan kullanımı zamanlarda ürünlerde deformasyona neden olmaktadır. Strafor doğal taş yapı malzemesinden almadan önce mutlaka kapsamlın bir fiyat araştırmasının içerisinde yer almanız önerilmektedir.

Strafor Doğal Taş Fiyatları

Genel olarak rengine ve malzeme kalitesine bağlı olarak strafor doğal taş fiyatları değişiklik göstermektedir. Öte yandan kullanım miktarı da fiyatları etkilemektedir. Duvar için ne kadar fazla ürün kullanımı gerekiyorsa doğal olarak maliyet artmaktadır. En pahalı olan model beyaz kabartmalı modeldir. Ayrıca fiyatların en uygun olduğu model ise siyah renkli modellerdir.

Strafor doğal taşların maliyeti birde malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Ürünün montajı için kullanılacak araç ve gereçler ürün fiyatlarına dahil olmamaktadır. Bu malzemeler için ek bir fiyat ödenmesi gerekmektedir.