Strafor Duvar Paneli Faydaları

Strafor Duvar Paneli Faydaları

Strafor duvar paneli faydaları konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip edecek olursanız tam da beklentilerinizi karşılayan bir hizmeti alabilirsiniz. Günümüzde daha şık ve havalı yaşam alanları için duvar panelleri kullanılmakta olup genel olarak strafor duvar paneli faydaları şu şekildedir. Özellikle duvar birleşimlerinde görüntü tamamlayıcı faydası bulunmaktadır. Öte yandan duvarlara gelen darbeleri emerek hasar oranını azaltmaktadır.

Genellikle iç mekâna yapılmasının yanı sıra dış cephelerde de şık bir bina görünümüne katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda iyi bir izolasyon malzemesi olup ortamın izole olmasına fayda sağlamaktadır. Diğer strafor duvar paneli faydaları ise iyi bir ses ve ısı yalıtımı sağlayıp duvarlarda bakteri üremesini engellemesidir. Burada ürün tercihlerinde dikkatli davranıyor olmak, beraberinde çok önemli kazanımları getirecektir.

Strafor Duvar Paneli Malzeme Özellikleri

Bu ürünün yaygın bir şekilde kullanılmasının en önemli nedeni çok sayıda strafor duvar paneli faydaları bulunmasıdır. Sağlanan bu faydaların büyük bir kısmı üründe kullanılan malzeme kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu ürünlerde kullanılan malzemelerin özellikleri şu şekildedir.

  • Malzemelerin tamamı B1 sınıfına dahildir.
  • Yanıcı veya alev taşıma özelliği bulunmamaktadır.
  • Su veya nemden etkilenmez.
  • Temizliği oldukça kolaydır.
  • Küf veya yosunlaşma olmaz.
  • Güneş ışığına bağı olarak lekelenme veya renk değişimi olmaz.

Öte yandan strafor duvar paneli faydaları arasında bir de boyut etkeni bulunmaktadır. Bu ürünün boyutları standart olarak 50 cm'ye 100 cm olarak üretilmektedir. Bu sayede montaj süreleri oldukça kısa sürmektedir.

Strafor Duvar Paneli Kullanım Ömrü

Benzer ürünler ile kıyaslandığında strafor duvar paneli faydaları arasında bir de kullanım ömrü yer almaktadır. Ortalama olarak bu ürünün kullanım ömrü 10 yıldır. Ancak uygun temizlik yöntemlerinin kullanılması durumunda bu süre uzayabilmektedir. Kullanıcıların yaptıkları en büyük hatalar yanlış montaj işlemleridir. Kullanım süresi duvar panelinin uygun montaj yapılması ile de alakalıdır. Bu nedenle uygun yapıştırıcıların kullanılması gerekmektedir.  Aksi halde strafor duvar paneli faydaları azalacaktır.