Strafor Duvar Paneli Nasıl Yapıştırılır?

Strafor Duvar Paneli Nasıl Yapıştırılır?

Strafor duvar paneli nasıl yapıştırılır konusu son yılların en çok tercih edilen yalıtım malzemesi olması dolayısıyla oldukça merak edilir. Strafor paneller yapıştırma seçeneklerine göre iki gruba ayrılır:

  • Kendinden yapışkanlı strafor paneller
  • Özel silikon yapıştırıcı ile uygulanan strafor paneller

Kendinden yapışkanlı modelleri başka malzemeye gerek duymadan direkt olarak duvar yüzeyine uygulayabilirsiniz. Özel silikon yapıştırıcı ile uygulamak için strafor panelin arka yüzeyine yapışkanı iyice dağıttıktan sonra uygulamasını yaparsınız.

Her iki modelin uygulanışı da oldukça kolaydır. Hafif bir malzeme olduğu için ustaya gerek kalmadan evde ya da iş yerinde kendiniz uygulamasını yapabilirsiniz. Ekonomik ve avantajlı yalıtım malzemelerinin başında gelirler.

Strafor Duvar Paneli Kullananlar

Strafor duvar panelleri günümüzde her türlü iç mekan ya da dış mekanda karşımıza çıkabilir. Strafor duvar paneli nasıl yapıştırılır konusu her cephe için aynı şekildedir.

Isı ve ses yalıtımı özelliği sayesinde bina dış cephe uygulamaları da oldukça yaygındır. Bina duvarları için mantolama görevi görürler. Klasik mantolama hem daha çok iş çıkarır hem de strafor panellerden dört kat daha pahalıdır.

Birden çok desen seçeneği sayesinde her zevke hitap eden strafor panelleri online olarak sipariş verebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra yorum yapabilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ev içerisinde ses yalıtımı sağladığı için daha huzurlu bir yaşam alanı elde etmiş olursunuz.

Strafor Duvar Paneli Boyama

Strafor duvar panellerinin ham maddesi organik strafordur. Bu sebeple insan sağlığına uygun ürünlerdir ve bakteri oluşturmazlar. Yapısı itibariyle boyamaya uygun olduklarından rengini değiştirmek isterseniz su bazlı boya ile boyayabilirsiniz.

Strafor paneller uzun süre boyunca rengini canlı tutar ve zamanla izolasyon özelliğini kaybetmezler. Dayanıklı oldukları için bir kere uyguladığınızda uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Suya karşı dayanıklı olması da yapısını korumasını sağlar. Yağmur, kar gibi hava şartlarından etkilenmediği için ömrü uzun olur. Nemli bir bezle silmek suretiyle temizliğini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.