Strafor Duvar Paneli Özellikleri

Strafor Duvar Paneli Özellikleri

Strafor duvar paneli özellikleri söz konusu olduğu zaman tam anlamıyla üst seviyede bir ürünün varlığından söz edebiliriz. Burada ürün tercihine dikkat ediyor olmak aynı zamanda bu tarz ürünlere ayrıcalıklı fırsatlarla sahip olmak anlamına gelecektir. Duvar panelleri arasında en çok tercih edilenler strafor modeller olup strafor duvar paneli özellikleri genel olarak şu şekildedir.

  • Ses ve ısı yalıtımı sağlarlar.
  • Yosunlaşma ve küf oluşumu yapmazlar.
  • Temizlikleri oldukça kolaydır.
  • Kullanım ömürleri uzundur.
  • Bakteri üremesi yapmazlar.
  • Montaj aşamaları çok fazla zaman almaz.
  • Renk solması olmaz.
  • Darbelere karşı dayanıklı olup sıcaklıktan etkilenmez.

Ayrıca strafor duvar paneli özellikleri arasında bir de boyanabilme özelliği bulunmaktadır. Montaj işleminden sonra istenilen renge kolaylıkla boyanabilir. Ayrıca hem iç cephe hem de dış cephe kullanımlar için uygun malzemelerdir.

Strafor Duvar Paneli Boyutları

Bu ürünlerin üretimleri standart kalıplar ile olmasından dolayı Strafor duvar paneli özellikleri arasında boyutları da yer almaktadır. Bu ürünlerin kalıkları ortalama olarak 17 mm ile 20 mm kalınlığında olmaktadır. Öte yandan enleri 50 cm ve boyları ise 100 cm olmaktadır. Ancak bu boyutların dışında duvar panel üreticileri ile anlaşılarak özel boyutlara sahip duvar panelleri de yapıla bilinmektedir.

Ancak bu durum standart panellere kıyasla daha maliyetli olmaktadır. Duvar panelleri genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Strafor modellerinin fiyatları diğer modellerin fiyatlarına göre yaklaşık 3 kat daha ucuz olmaktadır. Dolayısıyla strafor duvar paneli özellikleri arasında uygun fiyatlarda yer almaktadır.

Strafor Duvar Paneli Sağlıklı mı?

Sağlık acısından da birçok strafor duvar paneli özellikleri bulunmaktadır. Özellikle çocuğu olan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında ürünlerde kimyasal madde olup olmamasıdır. Bu ürünlerde hiçbir şekilde kimyasal madde bulunmamaktadır. Bu nedenle sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

Öte yandan sağlık açısından diğer strafor duvar paneli özellikleri ise üretimleri oldukça hijyenik ortamlarda yapılmasıdır. Ayrıca bu ürünlerin hava geçirme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede zararlı gazların oluşumunu önlemektedir.