Strafor Duvar Paneli Tuğla Taş

Strafor Duvar Paneli Tuğla Taş

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan strafor duvar paneli tuğla taş modelleri ayrıca oldukça pratik ürünlerdir. Çeşitli formlarda üretilmesine rağmen ısı ve ses yalıtımının daha etkili olması bakımından strafor duvar paneli tuğla taş modeli daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle şömine bulunan evlerde şömine arkalarına tercih edilmektedir. Öte yandan isteğe bağlı olarak tüm duvarda da kullanıla bilinmektedir. 

Strafor duvar paneli tuğla taş modelinin en çok dikkat çeken özelliği doğal bir görünüm vermesidir. Bu ürünlerin dokuları tuğla ile aynı olup neredeyse kaplama olduğu anlaşılmamaktadır. Strafor duvar panelleri her zaman üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olarak üretildikleri bilinmektedir. Bu durum söz konusu yapı malzemesine olan ihtiyacın da artış göstermesini mümkün kılmaktadır.

Strafor Duvar Paneli Taş Özellikleri

Yeni tasarım strafor duvar paneli tuğla taş ürünlerinin kullanım özelliklerinin etkili bir düzeyde geliştirildiği bilinmektedir. Bu ürünler sadede yalıtım için kullanılmamakta olup genel olarak strafor duvar paneli tuğla taş modellerinin özellikleri şu şekildedir:

  • Yoğunlukları modeller arasında değişmekte olup genel olarak 24 ile 30 DNS arasındadır.
  • Montaj aşaması sür yapıştır tekniği ile olmaktadır.
  • Temizlenmesi oldukça kolay olup ek bir malzeme gerektirmez.
  • Her türlü iç cephede kullanılabilir.
  • Su geçirmez özellikleri bulunmaktadır.
  • Nemi ve rutubeti önlemektedirler.

Öte yandan birde strafor duvar paneli tuğla taş modelleri oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu ürünler uygun şekilde yapıştırıldıkları takdirde 10 yıla kadar kullanım süresi sunmaktadırlar.

Strafor Duvar Paneli Taş Fiyatları

Fiyatlar modeller arasında değişiklik göstermekte olup en pahalı model strafor duvar paneli tuğla taş modelleridir. Ayrıca fiyatlar genel olarak metre kare cinsinden verilmektedir. Yani kullanılacak ürün miktarı fiyatlar ile doğru orantılı olmaktadır. Genel olarak dış cephelerde kullanılan duvar panellerinin fiyatları iç cephelere göre daha fazladır.

Fiyatlarda ise işçilik için ek bir ücret alınmamaktadır. Modelin satın alındığında ki fiyatı montaj fiyatlarına dahil olmaktadır. Ayrıca tuğla taş modellerinde renkler arasında fiyat farkları bulunmamaktadır. Strafor duvar paneli tuğla taş modellerinin farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıktığı bilinmektedir.