Strafor Duvar Paneli Uygulama

Strafor Duvar Paneli Uygulama

Strafor Duvar panelleri straforun preslenmesi ve preslenen straforun boyanması ile elde edilir. Strafor duvar panellerinin 3 boyutlu bir görünümü bulunmaktadır. Dokunulduğunda gerçek tuğla hissiyatı vermektedir. Uygulanan yüzeyde ısı ve ses yalıtımı yapar. Tüm yüzeylerde kullanıma uygundur.Strafor duvar paneli uygulama işlemi kolay ve düşük maliyetli bir duvar dekorasyonu işlemidir. İç ve dış cephelerde kullanılabilme özelliği vardır. Taş, mermer ahşap ve tuğla olmak üzere 4 çeşidi vardır. Strafor duvar paneli petrol türlerinden geliştirilmiş son derece hafif ve uygulanması kolaydır. Herhangi bir kırma ve benzeri bir işlem uygulanmadan sadece zemine uygun bir yapıştırıcı ile zemine yapıştırılır ve üzerine boya uygulanması yapılır.

Strafor duvar panelini genellikle uygulayan kişiler zemini boyamak yerine zemine kolay bir şekilde yapıştırılarak uygulanmasından dolayı daha kullanışlı bir malzeme olduğu için son zamanlarda strafor duvar paneline yönelim çok daha artmıştır.

Strafor Duvar Paneli Uygulama İşlemleri

İlk olarak strafor duvar paneli uygulama işlemlerine başlamadan iş kazalarını en aza indirmek için önce eldiven ve gerekli önlemler alınmalıdır. Öncelikle zemin etüt edilir ve kesilmesi gereken kenar ve köşe parçaları usta tarafından itinalı bir şekilde kesilir. Strafor duvar panellerinin boyutları uygulama zeminine uygun bir şekilde kesildikten sonra strafor duvar panelinin arka yüzüne (görünmeyen tarafına) hava koşullarına dayanabilecek bir yapıştırıcı ile uygulama zeminine yapıştırılmalıdır.

Strafor duvar paneli uygulama zeminine yapıştırıldıktan sonra bir diğer parçayı yapıştırmadan önce arada boşluk kalan kısımları yapıştırıcı ile doldurulmalıdır. (Özellikle dış cephe uygulamalarında bu husus çok büyük önem arz etmektedir.) Strafor duvar paneli uygulama işlemi istenilen bütün yüzeylere aynı şekilde uygulanmaya devam eder. Uygulama işlemi sona erdikten strafor duvar paneli boyama işlemine geçilmeden önce yapıştırıcının bir müddet kuruması beklenilmelidir.

Strafor duvar paneli uygulanan zemine yapıştıktan sonra strafor duvar panelinizin şekillerine göre boyamak isterseniz şekillerine göre, başka bir boyama tekniği kullanmak isterseniz de dilediğiniz şekilde strafor duvar panelinizi boyayabilirsiniz. Strafor duvar panelinizi boyamak için iç veya dış cephe boyalarını tercih etmelisiniz.