Strafor Duvar Paneli Yapışkanlı

Strafor Duvar Paneli Yapışkanlı

Sıcağa ve soğuğa karşı sizleri koruma altına alan kapalı gözenekli yapıya sahip yalıtıma strafor denir. Strafor duvar paneli yapışkanlı ve normal olarak hizmete sunulmaktadır. Bu sistem 1950’li yıllarda Avrupa’da yaygınlaşmaya başlamıştır. Kapalı gözenekleri sayesinde hava taneciklerini içeri sıkıştırıp, ortama göre hava ısısı sağlamaktadır.

Son yıllarda kullanımı oldukça artmış durumdadır. Ülkemizde son bir yıl içerisinde birçok eski yapıya ait apartmanlar bu sisteme geçiş yapmıştır. Strafor duvar paneli yapışkanlı nerelerde kullanılır? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen yanıtların tamamı!

Straforun Kullanıldığı Yerler

Strafor duvar paneli yapışkanlı modelleri birçok alanda hizmet vermektedir. Strafor duvar paneli yapışkanlı hizmet verdiği alanlar;

 • Dış cephe duvarlardaki ısı yalıtımında
 • Teras balkonların ve eğimli çatıların ısı yalıtımında
 • Asmolen, malzeme yerine dolgu malzemeleri olarak
 • Tavan ısı yalıtımı
 • Konsol yani çıkmaların ısı yalıtımında
 • Boru yalıtımlarında
 • Çatıların ısı yalıtımında
 • Dilatasyon dersinde
 • Hafif betonlarda ve yalıtımlarda sıva üretiminde
 • Prefabrik apartmanlarda kompozit levhalar üretiminde mantolama yapmak İçin
 • Bodrum katı duvarlarında, toprağa birebir bitişik olan duvarlar İçin su yalıtımı nedeniyle kullanılmaktadır.

Yapışkanlı Strafor Ne İşe Yarar?

Strafor duvar paneli yapışkanlı, hem duvarlarınızın estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlar hemde ısı ve ses yalıtım amaçlı kullanım alanına girmektedir. Dekoratif bir yapıya sahip olan strafor sayesinde 3 boyutlu dolgun bir görüntü elde etmekte mümkündür. İstenilen model ve renklerde bulabilirsiniz. Strafor duvar paneli yapışkanlı modelleri nelerdir?;

 • Taş
 • Tuğla
 • Ahşap
 • Mermer gibi estetik açıdan evinize hoş bir hava katacak modelleri mevcuttur.

Strafor duvar paneli yapışkanlı sayesinde pratik bir şekilde duvara döşeme işlemi tamamlanmaktadır. Sizleri de tutkal vs durumları ile yormadan direk yapıştırıp kullanabileceğiniz bir üründür.

Strafor duvar paneli yapışkanlı fiyatları oldukça ekonomiktir. Her bütçeye uygun birinci sınıf ürün bulunmaktadır. Strafor duvar paneli yapışkanlı internet üzerinden de dilediğiniz modeli sipariş verebilirsiniz. Siz de nitelikli bir duvar paneline sahip olmayı isterseniz, mutlaka ürün tercihi konusunda dikkat etmek durumundasınız.

Strafor Duvar Paneli Yapışkanlı Nedir?

Ses ve ısı yalıtımı İçin ülkemizde son zamanlarda kullanılan iç ve dış mekanlara kullanılan straforların yapışkanlıları sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Strafor duvar paneli yapışkanlı sayesinde usta çağırmanıza dahi gerek yoktur. Kolaylıkla ölçülere ve uzantılara dikkat etmeniz halinde kendiniz üstesinden gelebilirsiniz.

Özellikle üretim teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak strafor duvar panellerinin üst düzeyde bir kalitede üretilmeye başladıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Strafor duvar paneli yapışkanlı modelleri internet üzerinden sipariş edebilirsiniz ya da satış gerçekleştiren firmalardan temin edebilirsiniz. Strafor duvar paneli yapışkanlı çeşitleri;

 • Ahşap
 • Taş
 • Tuğla
 • Mermer şeklinde birçok dekoratif ve estetik görüntüye sahip desenler içermektedir.

2022 trendlerinde en çok satan strafor duvar paneli yapışkanlı olarak tercih edilmektedir. Fiyatları genellikle metre ve ölçülerine göre, model ve tasarımlarına göre değişiklik göstermektedir. Böylece söz konusu ürünlerin üst düzeyde bir performans ortaya koyabildiklerini ifade edebiliriz.

Strafor duvar paneli yapışkanlı yalıtım malzemelerini muhakkak uygun fiyata bulabilirsiniz. Çünkü oldukça maliyetli ürünlerdir. Ancak almış olduğunuz firma kesinlikle kaliteli ve güvenilir olmalıdır. Her ne kadar dekoratif olması önemli olsa da, aslında amacı ses ve ısı yalıtımını dengede tutmaktadır.

Strafor Ne İşe Yarar?

Yazın yaşanılacak alanı sıcaktan koruyarak serin tutar, kışın ise soğuktan koruyarak sıcak tutarak bir denge sağlamaktadır. Strafor duvar paneli yapışkanlı sayesinde apartman içi ve dışındaki seslerde asla yaşanılan yere ulaşmayacak ve gayet sessiz bir ortam sağlanacaktır. Böylelikle daha yaşanılası bir alan size sunulmuş olacaktır. Strafor duvar paneli yapışkanlı ürünleri günümüzde artık her ev ve ofiste yoğunlukla tercih edilmeye başlanmıştır. Kapalı gözenekli yapısı sayesinde havadaki tanecikleri içeride sıkıştırarak hava sıcaklığı dengesini sağlamaktadır.

Strafor Fiyatları Nedir?

Straforlar genellikle oldukça maliyetli yalıtım malzemeleridir. Strafor duvar paneli yapışkanlı ise son derece pratik ve kolay olmasına rağmen yine aynı şekilde her bütçenin elde edebileceği ekonomik bir üründür. Fiyatlar kalite ve modellere göre değişiklik gösterse de, güvenilir bir firmadan almanız son derece önemlidir. Strafor duvar paneli yapışkanlı sayesinde hem yaşam alanınızın ısısını dengelemiş olacaksınız hem seslerden kurtulacaksınız hem de dekoratif ve estetik bir görüntüye sahip ortam oluşturmuş olacaksınız.

Strafor duvar paneli yapışkanlı modelleri konusunda geniş kapsamlı bir fiyat araştırması yapmalısınız!