Taş Duvar Paneli Strafor

Taş Duvar Paneli Strafor

Duvar paneli denilince ilk akla gelen modellerin başında taş duvar paneli strafor gelmektedir. Bu modeller genel olarak poliüretan malzemesinden yapılmaktadır. Taş duvar paneli strafor modelleri diğer modeller gibi sadece salonlara yapılmamaktadır. Aynı zamanda mutfak ve banyolarda kullanım içinde oldukça uygunlardır.

En çok tercih edilme sebebi aynı zamanda taş duvar paneli strafor modelleri 3 boyutlu bir görünüme sahiptir. Bu sayede özelliklerde salonlar da kullanılması kullanım alanına ayrı bir hava katmaktadır. Bu model tek renk seçeneği ile üretilmemektedir. İstenilen her renk seçeneği bulunmaktadır. En çok tercih edilen renk ise beyaz modellerdir.

Taş Duvar Paneli Strafor Özellikleri

Günümüz koşullarında üretimi yapılan taş duvar panelleri farklı kullanım özelliklerini kapsayacak bir kabiliyete sahiptir. Bundan dolayı da son zamanlarda bu tür yapı malzemesinin kullanım alanı her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Güzel görünüşlerinin yanı sıra taş duvar paneli strafor modellerinin genel olarak özellikleri şu şekildedir:

  • Oldukça hafifi ürünlerdir. Ancak hafif olmasına karşın oldukça dayanıklıdır.
  • Solmaya karşı etkilidir.
  • Herhangi bir şekilde küflenme göstermez.
  • Ses ve ısı yalıtımı sağlar.
  • Su geçirmez özelliği bulunmaktadır.
  • Yangına karşı etkilidir.
  • Hiçbir şekilde zamanla paslanma göstermez.

Ayrıca taş duvar paneli strafor modelleri doğal taş montajlarına kıyasla daha az maliyetle olmaktadır. Öte yandan kurulumları da orijinal taşlara göre daha kısa sürelerde yapılmaktadır.

Taş Duvar Paneli Strafor Kullanımı

Strafor malzemeler arasında özellikle taş duvar paneli strafor ürünlerinin kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Öncelikle bu ürünler çok fazla bakım gerektiren ürünler değildir. Bu nedenle her gün ıslak bezle silinmesi ürün kalitesini bozmaktadır.

3 ile 4 aylık periyotlarda silinmesi uygun olacaktır. Ayrıca ürünlere herhangi bir şekilde alkol içerikli temizlik malzemelerinin de kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca ürünün duvara yapışması işlemi montajın en önemli aşamasıdır. Bu aşamanın doğru bir şekilde yapılmaması zamanla ürünün düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle mutlaka kurulum işleminin kullanıcı tarafından değil de ustalar tarafından yapılması oldukça önemlidir.